1961 yılında genel müteahhitlik alanının tüm dallarında servis hizmeti sağlamak amacıyla bir inşaat firması olarak kurulan UZUNAL İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.; kurulduğu tarihten bugüne yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerine en zorlu yapı işlerinde; güvenilir, ekonomik ve gerçekçi çözümler sunmaktadır.
UZUNALEFFE , gelişen ve değişen sektörün gerektirdiği profesyonel donanım ve yetkinliklere sahip, yeniliklere açık kadrosuyla, genel ve anahtar teslimi müteahhitlik hizmetlerinde nitelikli Proje Yönetimi, İşletme & Bakım-Onarım hizmetleri, ile kompleks yapı işlerinde bilgiye dayalı çözümler sunmaktadır.
UZUNALEFFE, sektörde kalıcı bir başarının anahtarının, müşteri beklentilerini;
kalite, iş güvenliği, zaman planına uygunluk ve finansal açıdan katma değer üretme konularına önem vererek yönetmekten geçtiğine inanan bir felsefe ile kurulmuştur. 
UZUNALEFFE İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.,Yurt içinde; altyapı, üstyapı, anahtar teslimi bina işleri öncelikli olmak üzere, önemli projelere imza atan firmamız, edindiği bu tecrübeleri ile global dünyada yerini almak üzere yurt dışına açılmıştır. Kısa bir süre içerisinde, kaliteli ve zamanında hizmetiyle diğer yatırımcılar gözünde dikkati çekmiş, ülke ve proje sayısını önemli ölçüde arttırmıştır.
Vizyonumuz
UZUNALEFFE, yeniliklere açık, ileriyi görebilen, ülkemizi yurt dışında başarılı bir şekilde temsil edebilen, istikrarlı ve sağlıklı büyümeyi hedef alan, ülke ekonomisine katma değer ve istihdam sağlamayı amaç edinen, dünya normlarında bir firma olmayı kendine vizyon edinmiştir.
 
 
Misyonumuz

Girişimci ve risk analizi yapabilen, sürekli geliştirilen kadromuzla ulusal ve uluslararası piyasalarda kontrollü riskler alarak ilerlemek, çevreye duyarlı inşaat projeleri gerçekleştirerek müşterilerine çağdaş, güvenilir çözümler sunmak ve bu doğrultuda sektörel farklılıkları yakalayarak toplumla paylaşmak kurumsal misyonumuzdur.
Firmamızın projelendirme ve uygulama ile ilgili hizmet verdiği alanlar aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;
  • Konut Projeleri ( Residans, Villa, Apartman , Loft, Site, Kentsel Dönüşüm)
  • Endüstriyel Projeler
  • Bina Projeleri ( Hotel, İş Merkezi, Alışveriş Merkezi vb. )
  • Hastahane Projeleri
  • Altyapı Projeleri
  • Dekorasyon-İç Mimari tasarım ve Restorasyon İşleri
  • Elektrik Projeleri Projelendirme ve Uygulaması
  • Mekanik Projeleri Projelendirme ve Uygulaması

©uzunaleffe